Z vaší země není možné zadat novou objednávku. United States

Informace o výrobcích

Vykrajovátka jsou vyráběna z PLA materiálu, který vyhovuje parametrům pro materiály určené ke styku s potravinami dle Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1935/2004 Sb.
PLA (Polyactide) je biologicky rozložitelný plast šetrný k životnímu prostředí. Vyrábí se z přírodních surovin, jako je kukuřičný škrob, kořeny tapioky nebo cukrová třtina.

Vykrajovátka jsou určena k vykrajování z těsta, marcipánu a podobných hmot. 

Nejsou určena pro mytí v myčce na nádobí a nesmí být vystavena teplotám nad 60°C. Je třeba se také vyhnout dlouhodobému vystavení vlhkosti a přímému slunečnímu záření.

Slouží také pouze ke krátkodobému styku s potravinami. Nejsou určena pro dlouhododbý styk či uchovávání potravin v blízkosti našich produktů. Před prvním použitím doporučujeme vykrajovátka omýt vodou.


UPOZORNĚNÍ: Povrch výrobků je díky své specifické výrobě lehce pórovitý. Je tak náchylnější k ulpívání nečistot a vyžaduje tak větší péči při čištění. Doporučujeme tak po každém použití produkty ručně  omýt, vyčistit všechny záhyby pomocí jemného kartáčku, saponátu a vlažné vody a následně nechat důkladně vysušit.

Tipy pro výběr velikosti vykrajovátka: U vykrajovátek s úzkými částmi (chrt, žirafa, apod.) doporučujeme zvolit raději větší velikost vykrajovátka (M, L). Nejmenší velikosti (S, XS, XXS) jsou vhodné spíše pro vykrajování z marcipánu či jiných tenkých materiálů.

Jelikož je materiál vyroben z přírodních surovin, tak veškeré námi vyrobené produkty z něj je možno po jejich době použitelnosti kompostovat. Při dobrých klimatických podmínkách se do 2 -3 let v půdě zcela rozloží.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz týkající se materiálů, či zájem o radu ohledně výběru vykrajovátka, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu nebo přes Facebook.

Při objednávání z mobilního telefonu se může zobrazovat minimální množství vykrajovátek 10 ks - jedná se o chybu, v takovém případě zkuste objednání z počítače nebo nás kontaktujte. Od každého vykrajovátka je možné zakoupit i jednotlivé kusy.